gtksourceview - en to bg translation catalogue (327 entries)

en: '#if 0' Comment
bg: „#if 0“ коментар

en: ANSI Datatypes
bg: Типове данни от ANSI

en: ANSI Reserved Words
bg: Резервирани думи от ANSI

en: Added line
bg: Добавен ред

en: Aggregate Functions
bg: Обобщаващи функции

en: Analytic Functions
bg: Аналитични функции

en: Array Operators
bg: Оператори за масиви

en: Assignment Operator
bg: Оператори за присвояване

en: At Rules
bg: Правила „@“

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Attribute Definitions
bg: Дефиниции на атрибути

en: Attribute Value Delimiters
bg: Разделители на стойността на атрибут

en: Auto Indentation
bg: Автоматичен отстъп

en: Backtick String
bg: Низ в обратни кавички

en: Base-N Integer
bg: Цяло число в основа N

en: Bash Line Comment
bg: Коментар на ред в bash

en: Binary Number
bg: Двоично число

en: Block Comment
bg: Блоков коментар

en: Block Comment 1
bg: Блоков коментар 1

en: Block Comment 2
bg: Блоков коментар 2

en: Boolean
bg: Булева стойност

en: Boolean Bitwise Operators
bg: Побитови булеви оператори

en: Boolean Constant
bg: Булева константа

en: Boolean Value
bg: Булева стойност

en: Built-in Command
bg: Вградена команда

en: Builtin Functions
bg: Вградени функции

en: Builtin Types
bg: Вградени типове

en: Builtin Values
bg: Вградени стойности

en: Builtins
bg: Вградени

en: C Block Comment
bg: Блоков коментар в C

en: C++ Line Comment
bg: Коментар на ред в C++

en: Case Insensitive Keyword
bg: Нечувствителна към регистъра ключова дума

en: Case Sensitive Keyword
bg: Чувствителна към регистъра ключова дума

en: ChangeLog
bg: Дневник на промените

en: Changed line
bg: Променен ред

en: Char Literal
bg: Знакови литерали

en: Character
bg: Знак

en: Character Constant
bg: Знакова константа

en: Character Functions Returning Character Values
bg: Знакови функции връщащи знакови стойности

en: Character Functions Returning Number Values
bg: Знакови функции връщащи числови стойности

en: Characters
bg: Знаци

en: Check Brackets
bg: Проверка на скобите

en: Class Variables
bg: Променливи на клас

en: Closing Bracket
bg: Затваряща скоба

en: Collection Functions
bg: Функции за колекции

en: Color to use for drawing the margin overlay
bg: Цвят на покриването на полето отдясно на границата

en: Color to use for the right margin line
bg: Цвят за линията на дясната граница

en: Command
bg: Команда

en: Command Macro
bg: Макрос за команда

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment Environment
bg: Обвивка за коментари

en: Common Command
bg: Обща команда

en: Common Macro
bg: Общ макрос

en: Compiler directive
bg: Директива към компилатора

en: Conditional Define
bg: Условна дефиниция

en: Conditional Macro
bg: Условен макрос

en: Conditions
bg: Условия

en: Configuration
bg: Настройки

en: Configuration options for the print job
bg: Настройки за печат

en: Constants
bg: Константи

en: Constructors
bg: Конструктори

en: Conversion Functions
bg: Функции за превръщане

en: Core Keywords
bg: Вградени думи

en: Core Types
bg: Вградени типове

en: Data Mining Functions
bg: Функции за сондиране на данни

en: Data Type
bg: Тип на данната

en: Date
bg: Дата

en: Datetime Functions
bg: Функции за време

en: Decimal
bg: Десетичен

en: Decimal Number
bg: Десетично число

en: Declarations
bg: Декларации

en: Default
bg: Стандартен

en: Define
bg: Дефиниция

en: Definitions
bg: Дефиниции

en: Delimiter
bg: Разделител

en: Diff
bg: Разлики

en: Diff file
bg: Файл с разлики

en: Dimension
bg: Размерност

en: Directives
bg: Директиви

en: Directory Macro
bg: Макрос за папка

en: Double Quoted String
bg: Низ в двойни кавички

en: Email
bg: Е-писмо

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Encoding and Decoding Functions
bg: Функции за кодиране и декодиране

en: Entity
bg: Заместваща последователност

en: Environment and Identifier Functions
bg: Функции на средата и за идентификация

en: Error Handling
bg: Обработка на грешките

en: Escape Character
bg: Екраниращ знак

en: Escaping character for syntax patterns
bg: Екраниращ знак за шаблоните на синтаксиса

en: Exec Parameter
bg: Параметър за изпълнение

en: File
bg: Файл

en: File Attributes
bg: Файлови атрибути

en: First Open PHP Tag
bg: Първият отворен етикет в PHP

en: Floating Point
bg: Плаваща запетая

en: Floating Point Number
bg: Число с плаващата запетая

en: Floating-Point Number
bg: Число с плаваща запетая

en: Flow
bg: Изпълнение

en: Flow Conditional
bg: Условен преход

en: Flow Keywords
bg: Ключови думи по изпълнение

en: Font
bg: Шрифт

en: Font Description
bg: Описание на шрифт

en: Font description to use for the line numbers
bg: Описание на шрифт, който да се ползва за номерацията на редовете

en: Font to use for headers and footers (e.g. "Monospace 10")
bg: Шрифт който да се ползва за колонтитулите (напр. „Monospace 10“)

en: Font to use for the document text (e.g. "Monospace 10")
bg: Шрифт, който да се ползва за текста на документа (напр. „Monospace 10“)

en: Format
bg: Формат

en: Formatting
bg: Форматиране

en: Formatting Elements
bg: Форматиращи елементи

en: Function
bg: Функция

en: Function Call
bg: Извикване на функция

en: Functions
bg: Функции

en: Functions and Function Modifiers
bg: Функции и модификатори на функции

en: Future Reserved Words
bg: Запазени думи за бъдеще

en: GUI Elements
bg: Елементи на ГПИ

en: Gates
bg: Логически елементи

en: General Comparison Functions
bg: Стандартни функции за сравнение

en: General Format
bg: Общ формат

en: Generated Content
bg: Генерирано съдържание

en: Global Functions
bg: Глобални функции

en: Global Properties
bg: Глобални свойства

en: Global Variables
bg: Глобални променливи

en: GnomeFont name to use for the document text (deprecated)
bg: Шрифт (GnomeFont), който да се ползва за текста на документа (да не се ползва!)

en: GnomeFont name to use for the header and footer (deprecated)
bg: Шрифт (GnomeFont), който да се ползва за колонтитулите (да не се ползва!)

en: GnomeFont name to use for the line numbers (deprecated)
bg: Шрифт (GnomeFont), който да се ползва за номерацията на редовете (да не се ползва!)

en: Grave Literal
bg: Литерал с грав

en: Group
bg: Група

en: GtkSourceBuffer object to print
bg: Буферът GtkSourceBuffer, който се печата

en: HOME and END keys move to first/last non whitespace characters on line before going to the start/end of the line
bg: Клавишите HOME и END местят курсора първо при първия/последния значещ знак преди да отиват в началото/края на реда

en: HTML Block
bg: Блок с HTML

en: Header
bg: Горен колонтитул

en: Header Elements
bg: Заглавни елементи

en: Header and Footer Font
bg: Шрифт за колонтитул

en: Header and Footer Font Description
bg: Описание на шрифт за колонтитул

en: Hex Number
bg: Шестнадесетично число

en: Hexadecimal
bg: Шестнадесетичен

en: Hexadecimal Color
bg: Шестнадесетичен цвят

en: Hexadecimal Number
bg: Шестнадесетично число

en: Hierarchical Function
bg: Йерархични функции

en: Highlight
bg: Оцветяване

en: Highlight current line
bg: Засветяване на текущия ред

en: ID used to refer to the source tag
bg: Идентификатора за етикета в кода

en: Importance Modifier
bg: Модификатор на значимостта

en: Include
bg: Включване

en: Include Directive
bg: Директива за включване

en: Include/Pragma
bg: Включване/прагма

en: Indent on tab
bg: Отстъп при табулация

en: Indexing
bg: Индексиране

en: Input/Output
bg: Вход/изход

en: Insert Spaces Instead of Tabs
bg: Интервали вместо табулатори

en: Instance Variables
bg: Обектни променливи

en: Integer
bg: Цяло число

en: Integer Literals
bg: Целочислени литерали

en: Integer Number
bg: Цяло число

en: Interval of printed line numbers (0 means no numbers)
bg: Интервал на показване на броя на реда (0 значи без номерация)

en: Intrinsics
bg: Съществена част

en: Keysymbol
bg: Ключов символ

en: Keyword
bg: Ключова дума

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Keywords Defined by Macros
bg: Ключови думи дефинирани от макрос

en: Known Property Values
bg: Стойност на познато свойство

en: Label
bg: Етикет

en: Language
bg: Език

en: Language object to get highlighting patterns from
bg: Правилата на кой език да се ползват за оцветяването

en: Language specification directories
bg: Папка с езиковите спецификации

en: Large Object Functions
bg: Функции за големи обект

en: Line Comment
bg: Редов коментар

en: Line Comment 2
bg: Редов коментар 2

en: List of directories where the language specification files (.lang) are located
bg: Списък с папки, където се пазят файловете за езикови спецификации (.lang).

en: Literals
bg: Литерали

en: Location
bg: Местоположение

en: Loop, Flow, and Exceptions Keywords
bg: Ключови думи за цикли, изпълнение и изключения

en: Macro Parameters
bg: Параметри на макрос

en: Macros
bg: Макрос

en: Margin Line Alpha
bg: Прозрачност на линията на границата

en: Margin Line Color
bg: Цвят на линията на границата

en: Margin Overlay Alpha
bg: Прозрачност на покриването

en: Margin Overlay Color
bg: Цвят на покриването

en: Margin Overlay Toggle
bg: Превключване на покриването след границата

en: Margin position
bg: Позиция на границата

en: Marker
bg: Маркер

en: Markup
bg: Маркиране

en: Markup (block)
bg: Маркировка (блокова)

en: Markup (inline)
bg: Маркировка (вътрешна)

en: Math
bg: Математически

en: Math Operators
bg: Математически оператори

en: Math Value Properties
bg: Свойства на математическа стойност

en: Maximum Undo Levels
bg: Брой отмени

en: Memory
bg: Памет

en: Method Call
bg: Извикване на метод

en: Model Functions
bg: Моделиращи функции

en: Modifiers
bg: Модификатори

en: Module
bg: Модул

en: Module Handler
bg: Обработка на модул

en: Module Handlers
bg: Обработка на модул

en: Multiline Comment
bg: Многоредов коментар

en: Multiline Double Quoted String
bg: Низ на повече от един ред в двойни кавички

en: Multiline Single Quoted String
bg: Низ на повече от един ред в единични кавички

en: Multiline String
bg: Низ на няколко реда

en: Multiline String 2
bg: Низ на няколко реда 2

en: NLS Character Functions
bg: Функции за работа с национални знаци

en: NULL-Related Functions
bg: Функции за работа с нули

en: Nested Comment
bg: Вложен коментар

en: Non Standard Key
bg: Нестандартен ключ

en: Null
bg: Нула

en: Number
bg: Число

en: Number Literals
bg: Числови литерали

en: Number of undo levels for the buffer
bg: Колко отмени на действия в буфера да се помнят

en: Numbers Font
bg: Шрифт за номерацията

en: Numeric
bg: Числен

en: Numeric Functions
bg: Числови функции

en: Object Functions
bg: Функции на обект

en: Object Properties
bg: Свойства на обект

en: Object Reference Functions
bg: Функции от референции на обекти

en: Objects
bg: Обекти

en: Octal Number
bg: Осмично число

en: Old Style Comment
bg: Коментар, стар стил

en: Operator
bg: Оператор

en: Operators
bg: Оператори

en: Oracle Built-in Datatypes
bg: Вградени типове на данни на Oracle

en: Oracle Reserved Words
bg: Запазени думи на Oracle

en: Oracle-Supplied Types
bg: Типове данни доставяни от Oracle

en: Other Macro
bg: Друг макрос

en: Others
bg: Други

en: Others 2
bg: Други 2

en: Others 3
bg: Други 3

en: Position of the right margin
bg: Позиция на дясната граница

en: Preprocessor
bg: Предпроцесор

en: Preprocessor Defines
bg: Дефиниция за предпроцесора

en: Preprocessor Definition
bg: Дефиниция на предпроцесора

en: Preprocessor Definitions
bg: Дефиниция на предпроцесора

en: Preprocessor Keyword
bg: Ключова дума за предпроцесора

en: Primitive
bg: Примитив

en: Primitives
bg: Примитиви

en: Print Footer
bg: Печат на долен колонтитул

en: Print Header
bg: Печат на горен колонтитул

en: Print Line Numbers
bg: Показване на номерата на редовете

en: Property Names
bg: Имена на свойства

en: Pseudo Variables
bg: Псевдопроменливи

en: Punctuator
bg: Пунктуатор

en: Punctuators
bg: Пунктуатори

en: RPM Variable
bg: Променлива за RPM

en: RPM spec
bg: Спецификация за RPM

en: Read/Write
bg: Четене/запис

en: Redirection
bg: Пренасочване

en: RegExp Variables
bg: Променливи за регулярни изрази

en: Removed line
bg: Премахнат ред

en: Reserved Class
bg: Резервиран клас

en: Reserved Constant
bg: Резервирана константа

en: SQL Statements
bg: Израз на SQL

en: SQL*Plus At Sign
bg: Команда на SQL*Plus + „@“

en: SQL*Plus Commands
bg: Команди на SQL*Plus

en: SQL*Plus Double At Sign
bg: Команда на SQL*Plus + „@@“

en: SQL*Plus Slash
bg: Команда на SQL*Plus + „/“

en: SQL/DS and DB2 Datatypes
bg: Типове на данни в SQL/DS и DB2

en: Scripts
bg: Скриптове

en: Section
bg: Раздел

en: Sectional
bg: Секционен

en: Sectioning
bg: Дялове

en: Selector Grammar
bg: Граматика със селектори

en: Selector Pseudo Classes
bg: Селектори за псевдокласове

en: Selector Pseudo Elements
bg: Селектори за псевдоелементи

en: Self
bg: Себе си (self)

en: Show Line Markers
bg: Маркери на редовете

en: Show Line Numbers
bg: Номерация на редовете

en: Show Right Margin
bg: Граница отдясно

en: Single Quoted String
bg: Низ в единични кавички

en: Size Clause
bg: Клауза за размер

en: Source Buffer
bg: Буфер с код

en: Sources
bg: Изходен код

en: Spec Macro
bg: Макрос на спецификацията

en: Special Targets
bg: Специални цели

en: Special Tokens
bg: Специални лексеми

en: Special case
bg: Специален случай

en: Specials
bg: Специални

en: Standard Key
bg: Стандартен ключ

en: State
bg: Състояние

en: String
bg: Низ

en: String 2
bg: Низ 2

en: String Literal
bg: Низови литерали

en: String2
bg: Низ2

en: String3
bg: Низ3

en: Structural Elements
bg: Структурни елементи

en: Structural Elements 2
bg: Структурни елементи 2

en: Switch
bg: Ключ

en: Symbols
bg: Символи

en: Tabs Width
bg: Дължина на табулаторите

en: Tag
bg: Етикет

en: Tag ID
bg: Етикет-идентификатор

en: Tag style
bg: Стил на етикетите

en: Targets
bg: Цели

en: Text Literals
bg: Текстови литерали

en: The style associated with the source tag
bg: Стилът свързан с етикета в кода

en: Transparency of the margin line
bg: Прозрачност на линията на границата

en: Transparency of the margin overlay
bg: Прозрачност на покриването на полето отдясно на границата

en: True And False
bg: Булева стойност

en: True and False
bg: Булева стойност

en: Type
bg: Тип

en: Type or Constructor
bg: Тип или конструктор

en: Type, Class and Object Keywords
bg: Ключови думи за тип, клас и обект

en: Types
bg: Типове

en: Unicode Character Reference
bg: Псевдоним на знак от Уникод

en: Unicode Escape Sequence
bg: Екранираща последователност в Уникод

en: Unicode Range
bg: Дял от Уникод

en: Unlimited
bg: Неограничен

en: Use smart home/end
bg: Умни Home/End

en: Variable
bg: Променлива

en: Variable1
bg: Променлива1

en: Variable2
bg: Променлива2

en: Variables
bg: Променливи

en: Whether to check and highlight matching brackets
bg: Дали да се търси и да се засветява съответстваща скоба

en: Whether to display line marker pixbufs
bg: Дали да се показват маркери на редовете

en: Whether to display line numbers
bg: Дали редовете да се номерират

en: Whether to display the right margin
bg: Дали да се показва граница отдясно

en: Whether to draw the right margin overlay
bg: Дали да се покрива полето отдясно на границата

en: Whether to enable auto indentation
bg: Дали да автоматично да се вмъкват отстъпи

en: Whether to highlight syntax in the buffer
bg: Дали да се оцветява синтаксиса в буфера

en: Whether to highlight the current line
bg: Дали текущият ред да се засветява

en: Whether to indent the selected text when the tab key is pressed
bg: Дали да се увеличи отстъпа на избрания текст при натискане на табулатора

en: Whether to insert spaces instead of tabs
bg: Дали да се заместват новите табулатори с интервали

en: Whether to print a footer in each page
bg: Дали да се печата долен колонтитул на всяка страница

en: Whether to print a header in each page
bg: Дали да се печата горен колонтитул на всяка страница

en: Whether to print the document with highlighted syntax
bg: Дали да печата документа с отбелязан синтаксис

en: Width in equivalent space characters of tabs
bg: Брой интервали еквивалентни на един табулатор

en: Word Operators
bg: Оператори за думи

en: Word wrapping mode
bg: Режим на пренасяне на думите

en: Wrap Mode
bg: Пренасяне

en: XML Functions
bg: Функции за XML

en: gettext translation
bg: Превод на gettext
