gtksourceview - en to ca translation catalogue (309 entries)

en: '#if 0' Comment
ca: '#if 0' Comentari

en: ANSI Datatypes
ca: Tipus de dades ANSI

en: ANSI Reserved Words
ca: Paraules ANSI reservades

en: Added line
ca: Línia afegida

en: Aggregate Functions
ca: Funcions agregades

en: Analytic Functions
ca: Funcions analítiques

en: Array Operators
ca: Operadors de matrius

en: Assignment Operator
ca: Operadors d'assignació

en: At Rules
ca: Regles at

en: Attribute
ca: Atribut

en: Attribute Definitions
ca: Definicions dels atributs

en: Attribute Value Delimiters
ca: Delimitadors dels atributs de valor

en: Auto Indentation
ca: Sagnat automàtic

en: Backtick String
ca: Cadena amb cometes inverses

en: Base-N Integer
ca: Enter en base N

en: Bash Line Comment
ca: Línia de comentari del bash

en: Binary Number
ca: Nombre binari

en: Block Comment
ca: Bloc de comentari

en: Block Comment 1
ca: Bloc de comentari 1

en: Block Comment 2
ca: Bloc de comentari 2

en: Boolean
ca: Booleà

en: Boolean Bitwise Operators
ca: Operadors booleans lògics

en: Boolean Constant
ca: Constant booleana

en: Boolean Value
ca: Valor booleà

en: Built-in Command
ca: Ordre integrada

en: Builtin Functions
ca: Funcions integrades

en: Builtin Types
ca: Tipus integrats

en: Builtin Values
ca: Valors integrats

en: Builtins
ca: Integrats

en: C Block Comment
ca: Bloc de comentari del C

en: C++ Line Comment
ca: Línia de comentari del C++

en: Case Insensitive Keyword
ca: Teclat que no distingeix majúscules i minúscules

en: Case Sensitive Keyword
ca: Teclat que distingeix majúscules i minúscules

en: Changed line
ca: Línia canviada

en: Char Literal
ca: Carter literal

en: Character
ca: Caràcter

en: Character Constant
ca: Constant de caràcter

en: Character Functions Returning Character Values
ca: Funcions de caràcter que retornen valors de caràcter

en: Character Functions Returning Number Values
ca: Funcions de caràcter que retornen valors numèrics

en: Characters
ca: Caràcters

en: Check Brackets
ca: Comprova els claudàtors

en: Class Variables
ca: Variables de la classe

en: Closing Bracket
ca: Claudàtor de tancament

en: Collection Functions
ca: Funcions de col·lecció

en: Color to use for drawing the margin overlay
ca: Color a utilitazar per a dibuixar el marge de superposició

en: Color to use for the right margin line
ca: Color per a la línia del marge esquerre

en: Command
ca: Ordre

en: Command Macro
ca: Macroinstrucció

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment Environment
ca: Entorn de comentari

en: Common Command
ca: Ordre habitual

en: Common Macro
ca: Macroinstrucció habitual

en: Compiler directive
ca: Directiva de compilació

en: Conditional Define
ca: Define condicional

en: Conditional Macro
ca: Macroinstrucció condicional

en: Conditions
ca: Condicions

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configuration options for the print job
ca: Opcions de configuració de la tasca d'impressió

en: Conversion Functions
ca: Funcions de conversió

en: Core Keywords
ca: Paraules clau bàsiques

en: Core Types
ca: Tipus bàsics

en: Data Mining Functions
ca: Funcions d'explotació de dades

en: Data Type
ca: Tipus de dada

en: Date
ca: Data

en: Datetime Functions
ca: Funcions de data i hora

en: Decimal Number
ca: Nombre decimal

en: Declarations
ca: Declaracions

en: Default
ca: Per defecte

en: Definitions
ca: Definicions

en: Delimiter
ca: Delimitador

en: Diff
ca: Diferències

en: Diff file
ca: Fitxer de diferències

en: Dimension
ca: Dimensió

en: Directory Macro
ca: Directori de macroinstruccions

en: Double Quoted String
ca: Cadena entre cometes dobles

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Encoding
ca: Codificació

en: Encoding and Decoding Functions
ca: Funcions de codificació i descodificació

en: Entity
ca: Entitat

en: Environment and Identifier Functions
ca: Funcions d'entorn i identificació

en: Error Handling
ca: Gestió d'errors

en: Escape Character
ca: Caràcter d'alteració

en: Escaping character for syntax patterns
ca: Caràcter d'escapada pels patrons de sintaxi

en: Exec Parameter
ca: Paràmetres d'execució

en: File
ca: Fitxer

en: File Attributes
ca: Atributs de fitxer

en: First Open PHP Tag
ca: Primer marcador d'obertura del PHP

en: Floating Point
ca: Punt flotant

en: Floating Point Number
ca: Nombre en coma flotant

en: Floating-Point Number
ca: Nombre en coma flotant

en: Flow
ca: Flux

en: Flow Conditional
ca: Flux condicional

en: Flow Keywords
ca: Paraules clau de flux

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font Description
ca: Descripció del tipus de lletra

en: Font description to use for the line numbers
ca: Descripció del tipus de lletra a fer servir en els números de línia

en: Font to use for headers and footers (e.g. "Monospace 10")
ca: Tipus de lletra que s'utilitzarà en la capçalera i el peu de pàgina (p.ex. «Monospace 10»)

en: Font to use for the document text (e.g. "Monospace 10")
ca: El tipus de lletra que s'utilitzarà per al cos del document (p.ex. «Monospace 10»)

en: Formatting
ca: Format

en: Formatting Elements
ca: Elements de format

en: Function
ca: Funció

en: Function Call
ca: Crida de funció

en: Functions
ca: Funcions

en: Functions and Function Modifiers
ca: Funcions i modificadors de funcions

en: Future Reserved Words
ca: Paraules reservades futures

en: GUI Elements
ca: Elements d'interfície gràfica

en: Gates
ca: Portes

en: General Comparison Functions
ca: Funcions de comparació general

en: General Format
ca: Format general

en: Generated Content
ca: Contingut generat

en: Global Functions
ca: Funcions globals

en: Global Properties
ca: Propietats globals

en: Global Variables
ca: Variables globals

en: GnomeFont name to use for the document text (deprecated)
ca: El tipus de lletra del Gnome s'utilitzarà en el document (desaconsellat)

en: GnomeFont name to use for the header and footer (deprecated)
ca: Nom del GnomeFont que s'utilitzarà per a la capçalera i el peu de pàgina (desaconsellat)

en: GnomeFont name to use for the line numbers (deprecated)
ca: Nom del GnomeFont que es farà servir en els números de línia (desaconsellat)

en: Grave Literal
ca: Literal greu

en: Group
ca: Grup

en: GtkSourceBuffer object to print
ca: Objecte GtkSourceBuffer a imprimir

en: HOME and END keys move to first/last non whitespace characters on line before going to the start/end of the line
ca: Les tecles d'INICI i FI mouen al primer/últim caràcter que no siga un espai de la línia abans de transportar-lo al principi/final de la línia

en: HTML Block
ca: Bloc d'HTML

en: Header
ca: Capçalera

en: Header Elements
ca: Elements de capçalera

en: Header and Footer Font
ca: Tipus de lletra de la capçalera i del peu de pàgina

en: Header and Footer Font Description
ca: Descripció del tipus de lletra de la capçalera i del peu de pàgina

en: Hex Number
ca: Nombre hexadecimal

en: Hexadecimal Color
ca: Color hexadecimal

en: Hexadecimal Number
ca: Nombre hexadecimal

en: Hierarchical Function
ca: Funcions jeràrquiques

en: Highlight
ca: Ressalta

en: Highlight current line
ca: Ressalta la línia actual

en: ID used to refer to the source tag
ca: Identificador que heu utilitzat per fer referència al marcador del codi font

en: Importance Modifier
ca: Modificador de rellevància

en: Include Directive
ca: Directiva d'inclusió

en: Indent on tab
ca: Sagna amb el tabulador

en: Indexing
ca: Indexació

en: Input/Output
ca: Entrada/Sortida

en: Insert Spaces Instead of Tabs
ca: Insereix espais en comptes de tabulacions

en: Instance Variables
ca: Variables de la instància

en: Integer
ca: Enter

en: Integer Literals
ca: Literals enters

en: Integer Number
ca: Nombre enter

en: Interval of printed line numbers (0 means no numbers)
ca: Interval dels números de línia en l'impressió (el 0 indica no imprimir el número de línia)

en: Intrinsics
ca: Intrínsecs

en: Keysymbol
ca: Símbol clau

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Keywords Defined by Macros
ca: Paraules clau definides per macroinstruccions

en: Known Property Values
ca: Valors coneguts de les propietats

en: Label
ca: Etiqueta

en: Language
ca: Llenguatge

en: Language object to get highlighting patterns from
ca: Objecte de llenguatge d'on obtenir els patrons de ressaltat

en: Language specification directories
ca: Directoris d'especificació del llenguatge

en: Large Object Functions
ca: Funcions d'objecte grans

en: Line Comment
ca: Línia amb comentari

en: Line Comment 2
ca: Comentari de línia 2

en: List of directories where the language specification files (.lang) are located
ca: Llistat de directoris on hi ha els fitxers d'especificació del llenguatge (.lang)

en: Location
ca: Ubicació

en: Loop, Flow, and Exceptions Keywords
ca: Paraules clau Loop, Flow i Exceptions

en: Macro Parameters
ca: Paràmetres de macroinstrucció

en: Macros
ca: Macroinstruccions

en: Margin Line Alpha
ca: Transparència de la línia de marge

en: Margin Line Color
ca: Color de la línia de marge

en: Margin Overlay Alpha
ca: Transparència del marge de superposició

en: Margin Overlay Color
ca: Color del marge de superposició

en: Margin Overlay Toggle
ca: Commutador del marge de superposició

en: Margin position
ca: Posició del marge

en: Marker
ca: Marcador

en: Markup
ca: Marcatge

en: Markup (block)
ca: Etiquetatge (bloc)

en: Markup (inline)
ca: Etiquetatge (en línia)

en: Math Operators
ca: Operadors matemàtics

en: Math Value Properties
ca: Propietats d'un valor matemàtic

en: Maximum Undo Levels
ca: Nombre màxim de nivells a desfer

en: Memory
ca: Memòria

en: Method Call
ca: Crida a un mètode

en: Model Functions
ca: Funcions de models

en: Modifiers
ca: Modificadors

en: Module
ca: Mòdul

en: Module Handler
ca: Gestor de mòduls

en: Module Handlers
ca: Gestor del mòdul

en: Multiline Comment
ca: Comentari multi-línia

en: Multiline Double Quoted String
ca: Cadena multi-línia entre cometes dobles

en: Multiline Single Quoted String
ca: Cadena multi-línia entre cometes simples

en: Multiline String
ca: Cadena en línies múltiples

en: Multiline String 2
ca: Cadena en línies múltiples 2

en: NLS Character Functions
ca: Funcions de caràcters NLS

en: NULL-Related Functions
ca: Funcions relacionades amb NULL

en: Nested Comment
ca: Comentari imbricat

en: Non Standard Key
ca: Tecla no estàndard

en: Null
ca: Nul

en: Number
ca: Nombre

en: Number Literals
ca: Literals de nombres

en: Number of undo levels for the buffer
ca: Nombre de nivells a desfer per a la memòria intermèdia

en: Numbers Font
ca: Tipus de lletra dels nombres

en: Numeric
ca: Numèric

en: Numeric Functions
ca: Funcions numèriques

en: Object Functions
ca: Funcions d'objecte

en: Object Properties
ca: Propietats d'objecte

en: Object Reference Functions
ca: Funcions de referència d'objecte

en: Objects
ca: Objectes

en: Octal Number
ca: Nombre octal

en: Old Style Comment
ca: Comentari en estil antic

en: Operator
ca: Operador

en: Operators
ca: Operadors

en: Oracle Built-in Datatypes
ca: Tipus de dades integrats de l'Oracle

en: Oracle Reserved Words
ca: Paraules reservades de l'Oracle

en: Oracle-Supplied Types
ca: Tipus proveïts per Oracle

en: Other Macro
ca: Altres macroinstruccions

en: Others
ca: Altres

en: Others 2
ca: Altres 2

en: Others 3
ca: Altres 3

en: Position of the right margin
ca: Posició del marge dret

en: Preprocessor
ca: Preprocessador

en: Preprocessor Defines
ca: Definicions del preprocessador

en: Preprocessor Definition
ca: Definició del preprocessador

en: Preprocessor Definitions
ca: Definicions del preprocessador

en: Preprocessor Keyword
ca: Paraula clau del preprocessador

en: Primitive
ca: Primitiva

en: Print Footer
ca: Imprimeix el peu de pàgina

en: Print Header
ca: Imprimeix la capçalera

en: Print Line Numbers
ca: Imprimeix els números de línia

en: Property Names
ca: Noms de les propietats

en: Pseudo Variables
ca: Pseudo-variables

en: Punctuator
ca: Puntuador

en: Punctuators
ca: Puntuadors

en: RPM Variable
ca: Variable RPM

en: Read/Write
ca: Lectura/Escriptura

en: Redirection
ca: Redirecció

en: RegExp Variables
ca: Variables expreg

en: Removed line
ca: Línia suprimida

en: Reserved Class
ca: Classe reservada

en: Reserved Constant
ca: Constant reservada

en: SQL Statements
ca: Sentències SQL

en: SQL*Plus At Sign
ca: Signe arrova de l'SQL*Plus

en: SQL*Plus Commands
ca: Ordres de l'SQL*Plus

en: SQL*Plus Double At Sign
ca: Signe doble arrova de l'SQL*Plus

en: SQL*Plus Slash
ca: Barra inclinada de l'SQL*Plus

en: SQL/DS and DB2 Datatypes
ca: Tipus de dades de DB2 i SQL/DS

en: Scripts
ca: Seqüències

en: Section
ca: Secció

en: Sectional
ca: Seccional

en: Sectioning
ca: Seccionament

en: Selector Grammar
ca: Selector gramàtica

en: Selector Pseudo Classes
ca: Selector pseudo classes

en: Selector Pseudo Elements
ca: Selector pseudo elements

en: Self
ca: Auto

en: Show Line Markers
ca: Mostra els marcadors de línia

en: Show Line Numbers
ca: Mostra els números de línia

en: Show Right Margin
ca: Mostra el marge dret

en: Single Quoted String
ca: Cadena entre cometes simples

en: Size Clause
ca: Clàusula de mida

en: Source Buffer
ca: Memòria intermèdia del codi font

en: Sources
ca: Codis font

en: Spec Macro
ca: Macroinstruccions spec

en: Special Targets
ca: Objectius especials

en: Special Tokens
ca: Marques especials

en: Special case
ca: Cas especial

en: Specials
ca: Especials

en: Standard Key
ca: Tecla estàndard

en: State
ca: Estat

en: String
ca: Cadena

en: String 2
ca: Cadena 2

en: String Literal
ca: Cadena literal

en: String2
ca: Cadena2

en: String3
ca: Cadena3

en: Structural Elements
ca: Elements estructurals

en: Structural Elements 2
ca: Elements estructurals 2

en: Switch
ca: Commutador

en: Symbols
ca: Símbols

en: Tabs Width
ca: Amplada de les tabulacions

en: Tag
ca: Marcador

en: Tag ID
ca: Identificador del marcador

en: Tag style
ca: Estil del marcador

en: Targets
ca: Objectius

en: Text Literals
ca: Literals de text

en: The style associated with the source tag
ca: L'estil associat amb el marcador del codi font

en: Transparency of the margin line
ca: Transparència de la línia de marge

en: Transparency of the margin overlay
ca: Transparència del marge de superposició

en: True And False
ca: Cert i fals

en: True and False
ca: Cert i fals

en: Type
ca: Tipus

en: Type or Constructor
ca: Tipus o constructor

en: Type, Class and Object Keywords
ca: Les paraules clau Type, Class i Object

en: Types
ca: Tipus

en: Unicode Character Reference
ca: Referència de caràcters unicode

en: Unicode Escape Sequence
ca: Seqüència d'escapament unicode

en: Unicode Range
ca: Rang unicode

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Use smart home/end
ca: Utilitza la identificació especial de principi/final

en: Whether to check and highlight matching brackets
ca: Si s'ha d'identificar i ressaltar els claudàtors coincidents

en: Whether to display line marker pixbufs
ca: Si s'han de mostrar les imatges de marcat de línia

en: Whether to display line numbers
ca: Si s'han de mostrar els números de línia

en: Whether to display the right margin
ca: Si s'ha de mostrar el marge dret

en: Whether to draw the right margin overlay
ca: Si s'ha de mostrar el marge de superposició

en: Whether to enable auto indentation
ca: Si s'ha d'habilitar el sagnat automàtic

en: Whether to highlight syntax in the buffer
ca: Si s'ha de ressaltar la sintaxi de la memòria intermèdia

en: Whether to highlight the current line
ca: Si s'ha de ressaltar la línia actual

en: Whether to indent the selected text when the tab key is pressed
ca: Si s'ha de sagnar el text seleccionat si es prem la tecla de tabulació

en: Whether to insert spaces instead of tabs
ca: Si s'ha d'inserir espais en comptes de tabulacions

en: Whether to print a footer in each page
ca: Si s'ha d'imprimir el peu de pàgina en cada pàgina

en: Whether to print a header in each page
ca: Si s'ha d'imprimir la capçalera en cada pàgina

en: Whether to print the document with highlighted syntax
ca: Si s'ha d'imprimir el document amb la sintaxi ressaltada

en: Width in equivalent space characters of tabs
ca: Amplada equivalent de les tabulacions en caràcters d'espai

en: Word Operators
ca: Operadors de paraules

en: Word wrapping mode
ca: Mode d'ajustament de paraula

en: Wrap Mode
ca: Mode d'ajustament

en: XML Functions
ca: Funcions XML

en: gettext translation
ca: traducció del gettext
