gtksourceview 1.2.x - en to nb translation catalogue (321 entries)

en: '#if 0' Comment
nb: «#if 0»-kommentar

en: ANSI Datatypes
nb: ANSI-datatyper

en: ANSI Reserved Words
nb: Reserverte ord fra ANSI

en: Added line
nb: Tillagt linje

en: Aggregate Functions
nb: Aggregatfunksjoner

en: Analytic Functions
nb: Analytiske funksjoner

en: Array Operators
nb: Tabelloperatorer

en: Assignment Operator
nb: Tildelingsoperatorer

en: At Rules
nb: «At»-regler

en: Attribute
nb: Attributt

en: Attribute Definitions
nb: Attributtdefinisjoner

en: Attribute Value Delimiters
nb: Verdiseparatorer for attributter

en: Auto Indentation
nb: Automatisk innrykk

en: Backtick String
nb: Streng for bakovervendt sitattegn

en: Base-N Integer
nb: Heltall i base-N

en: Bash Line Comment
nb: Linjekommentar i bash

en: Binary Number
nb: Binært tall

en: Block Comment
nb: Kommentar for blokk

en: Block Comment 1
nb: Blokk-kommentar 1

en: Block Comment 2
nb: Blokk-kommentar 2

en: Boolean
nb: Bolsk verdi

en: Boolean Bitwise Operators
nb: Bolske bitvise operatorer

en: Boolean Constant
nb: Boolsk konstant

en: Boolean Value
nb: Bolsk verdi

en: Built-in Command
nb: Innebygd kommando

en: Builtin Functions
nb: Innebygde funksjoner

en: Builtin Types
nb: Innebygde typer

en: Builtin Values
nb: Innebygde verdier

en: Builtins
nb: Innebygget

en: C Block Comment
nb: Kommentar for blokk i C

en: C++ Line Comment
nb: C++ linjekommentar

en: Case Insensitive Keyword
nb: Nøkkelord som ikke skiller mellom små/store bokstaver

en: Case Sensitive Keyword
nb: Nøkkelord som skiller mellom små/store bokstaver

en: ChangeLog
nb: Endringslogg

en: Changed line
nb: Endret linje

en: Char Literal
nb: Tekstbokstaver

en: Character
nb: Tegn

en: Character Constant
nb: Tegnkonstant

en: Character Functions Returning Character Values
nb: Tegnfunksjoner som returnerer tegnverdier

en: Character Functions Returning Number Values
nb: Tegnfunksjoner som returnerer tallverdier

en: Characters
nb: Tegn

en: Check Brackets
nb: Kontroller klammer

en: Class Variables
nb: Klassevariabler

en: Closing Bracket
nb: Avsluttende klamme

en: Collection Functions
nb: Samlingsfunksjoner

en: Color to use for drawing the margin overlay
nb: Farge som skal brukes for å tegne overliggende marg

en: Color to use for the right margin line
nb: Farge som skal brukes på høyre marg

en: Command
nb: Kommando

en: Command Macro
nb: Kommandomakro

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comment Environment
nb: Kommentarmiljø

en: Common Command
nb: Vanlig kommando

en: Common Macro
nb: Vanlig makro

en: Compiler directive
nb: Kompilator-direktiv

en: Conditional Define
nb: Betinget Define

en: Conditional Macro
nb: Betinget makro

en: Conditions
nb: Betingelser

en: Configuration
nb: Konfigurasjon

en: Configuration options for the print job
nb: Konfigurasjonsalternativer for utskriftsjobben

en: Constants
nb: Konstanter

en: Constructors
nb: Konstruktører

en: Conversion Functions
nb: Konverteringsfunksjoner

en: Core Keywords
nb: Hovednøkkelord

en: Core Types
nb: Hovedtyper

en: Data Mining Functions
nb: Datauthentingsfunksjoner

en: Data Type
nb: Datatype

en: Date
nb: Dato

en: Datetime Functions
nb: Dato- og tidsfunksjoner

en: Decimal
nb: Desimal

en: Decimal Number
nb: Desimaltall

en: Declarations
nb: Deklarasjoner

en: Default
nb: Forvalg

en: Definitions
nb: Definisjoner

en: Delimiter
nb: Skilletegn

en: Diff file
nb: Diff-fil

en: Dimension
nb: Dimensjon

en: Directives
nb: Direktiver

en: Directory Macro
nb: Katalogmakro

en: Double Quoted String
nb: Dobbeltsitert streng

en: Email
nb: E-post

en: Encoding
nb: Koding

en: Encoding and Decoding Functions
nb: Funksjoner for koding og dekoding

en: Entity
nb: Entitet

en: Environment and Identifier Functions
nb: Funksjoner for miljø og identifikatorer

en: Error Handling
nb: Feilhåndtering

en: Escape Character
nb: Escape-tegn

en: Escaping character for syntax patterns
nb: Escape-tegn for syntaksmønster

en: Exec Parameter
nb: Exec-parameter

en: File
nb: Fil

en: File Attributes
nb: Filattributter

en: First Open PHP Tag
nb: Første åpne PHP-tagg

en: Floating Point
nb: Flyttall

en: Floating Point Number
nb: Flyttall

en: Floating-Point Number
nb: Flyttall

en: Flow
nb: Flyt

en: Flow Conditional
nb: Betinget flyt

en: Flow Keywords
nb: Nøkkelord for flyt

en: Font
nb: Skrift

en: Font Description
nb: Beskrivelse av skrift

en: Font description to use for the line numbers
nb: Skriftbeskrivelse som skal brukes for linjenummer

en: Font to use for headers and footers (e.g. "Monospace 10")
nb: Skrift som skal brukes for topp- og bunntekst (f.eks «Monospace 10»)

en: Font to use for the document text (e.g. "Monospace 10")
nb: Skrift som skal brukes for dokumentets tekst (f.eks «Monospace 10»)

en: Formatting
nb: Formattering

en: Formatting Elements
nb: Elementer for formattering

en: Function
nb: Funksjon

en: Function Call
nb: Funksjonskall

en: Functions
nb: Funksjoner

en: Functions and Function Modifiers
nb: Funksjoner og funksjonsmodifikatorer

en: Future Reserved Words
nb: Fremtidige reserverte ord

en: GUI Elements
nb: GUI-elementer

en: Gates
nb: Porter

en: General Comparison Functions
nb: Generelle sammenligningsfunksjoner

en: General Format
nb: Generelt format

en: Generated Content
nb: Generert innhold

en: Global Functions
nb: Globale funksjoner

en: Global Properties
nb: Globale egenskaper

en: Global Variables
nb: Globale variabler

en: GnomeFont name to use for the document text (deprecated)
nb: GnomeFont-navn som skal brukes for dokumentets tekst (utfaset)

en: GnomeFont name to use for the header and footer (deprecated)
nb: GnomeFont-navn som skal brukes for topp- og bunntekst (utfaset)

en: GnomeFont name to use for the line numbers (deprecated)
nb: GnomeFont-navn som skal brukes for linjenummer (utgått)

en: Grave Literal
nb: Grave-literal

en: Group
nb: Gruppe

en: GtkSourceBuffer object to print
nb: GtkSourceBuffer-objekt som skal skrives ut

en: HOME and END keys move to first/last non whitespace characters on line before going to the start/end of the line
nb: HOME- og END-tastene flytter til første/siste tegn som ikke er mellomrom på linjen før de går til begynnelsen/slutten på linjen

en: HTML Block
nb: HTML-blokk

en: Header
nb: Topptekst

en: Header Elements
nb: Header-elementer

en: Header and Footer Font
nb: Skrift for topp- og bunntekst

en: Header and Footer Font Description
nb: Beskrivelse for topp- og bunntekst

en: Hex Number
nb: Heksadesimalt tall

en: Hexadecimal
nb: Heksadesimal

en: Hexadecimal Color
nb: Heksadesimal farge

en: Hexadecimal Number
nb: Heksadesimalt tall

en: Hierarchical Function
nb: Hierarkiske funksjoner

en: Highlight
nb: Marker med farger

en: Highlight current line
nb: Uthev aktiv linje

en: ID used to refer to the source tag
nb: ID som brukes til å referede til merket i kilden

en: Importance Modifier
nb: Endring av viktighet

en: Include Directive
nb: Include-direktiv

en: Include/Pragma
nb: Include/pragma

en: Indent on tab
nb: Rykk inn ved tabulator

en: Indexing
nb: Indeksering

en: Input/Output
nb: Inn-/utdata

en: Insert Spaces Instead of Tabs
nb: Sett inn mellomrom i stedet for tabulator

en: Instance Variables
nb: Instansvariabler

en: Integer
nb: Heltall

en: Integer Literals
nb: Heltallsbokstaver

en: Integer Number
nb: Heltall

en: Interval of printed line numbers (0 means no numbers)
nb: Intervall for utskrift av radnummer (0 betyr ingen tall)

en: Intrinsics
nb: Detaljer

en: Keysymbol
nb: Tastesymbol

en: Keyword
nb: Nøkkelord

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Keywords Defined by Macros
nb: Nøkkelord definert av makroer

en: Known Property Values
nb: Kjente verdier for egenskaper

en: LaTeX
nb: LaTex

en: Label
nb: Etikett

en: Language
nb: Språk

en: Language object to get highlighting patterns from
nb: Språkobjekt det skal hentes fargemarkeringsmønster fra

en: Language specification directories
nb: Kataloger for språkspesifikasjoner

en: Large Object Functions
nb: Funksjoner for store objekter

en: Line Comment
nb: Linjekommentar

en: Line Comment 2
nb: Linjekommentar 2

en: List of directories where the language specification files (.lang) are located
nb: Liste over kataloger der språkspesifikasjonsfiler (.lang) finnes

en: Literals
nb: Tekstbokstaver

en: Location
nb: Lokasjon

en: Loop, Flow, and Exceptions Keywords
nb: Nøkkelord for løkker, flyt og unntak

en: Macro Parameters
nb: Makro-parameter

en: Macros
nb: Makroer

en: Makefile
nb: Makefil

en: Margin Line Alpha
nb: Gjennomsiktighet for marg

en: Margin Line Color
nb: Farge for marg

en: Margin Overlay Alpha
nb: Alpha for overliggende marg

en: Margin Overlay Color
nb: Farge for overliggende marg

en: Margin Overlay Toggle
nb: Slå av/på overliggende marg

en: Margin position
nb: Posisjon for marg

en: Marker
nb: Markør

en: Markup
nb: Merking

en: Markup (block)
nb: Merking (blokk)

en: Markup (inline)
nb: Merking (i teksten)

en: Math
nb: Matematikk

en: Math Operators
nb: Matematiske operatorer

en: Math Value Properties
nb: Egenskaper for matematiske verdier

en: Maximum Undo Levels
nb: Maksimalt antall angrenivåer

en: Memory
nb: Minne

en: Method Call
nb: Metodekall

en: Model Functions
nb: Funksjoner for modeller

en: Modifiers
nb: Endringstaster

en: Module
nb: Modul

en: Module Handler
nb: Modulhåndterer

en: Module Handlers
nb: Modulhåndterere

en: Multiline Comment
nb: Flerlinjekommentar

en: Multiline Double Quoted String
nb: Dobbeltsitert streng over flere linjer

en: Multiline Single Quoted String
nb: Enkeltsitert streng over flere linjer

en: Multiline String
nb: Flerlinjestreng

en: Multiline String 2
nb: Flerlinjestreng 2

en: NLS Character Functions
nb: Funksjoner for NLS-tegn

en: NULL-Related Functions
nb: NULL-relaterte funksjoner

en: Nested Comment
nb: Nøstet kommentar

en: Non Standard Key
nb: Ikke-standard nøkkel

en: Number
nb: Tall

en: Number Literals
nb: Nummerbokstaver

en: Number of undo levels for the buffer
nb: Antall angrenivåer for bufferen

en: Numbers Font
nb: Skrift for tall

en: Numeric
nb: Numerisk

en: Numeric Functions
nb: Numeriske funksjoner

en: Object Functions
nb: Objektfunksjoner

en: Object Properties
nb: Egenskaper for objekter

en: Object Reference Functions
nb: Objektreferansefunksjoner

en: Objects
nb: Objekter

en: Octal Number
nb: Oktalt tall

en: Old Style Comment
nb: Gammel type kommentar

en: Operators
nb: Operatorer

en: Oracle Built-in Datatypes
nb: Innebyggede datatyper i Oracle

en: Oracle Reserved Words
nb: Reserverte ord i Oracle

en: Oracle-Supplied Types
nb: Innebyggede typer i Oracle

en: Other Macro
nb: Andre makroer

en: Others
nb: Andre

en: Others 2
nb: Andre 2

en: Others 3
nb: Andre 3

en: Position of the right margin
nb: Posisjon for høyre marg

en: Preprocessor
nb: Preprosessor

en: Preprocessor Defines
nb: Preprosessordefinisjoner

en: Preprocessor Definition
nb: Preprosessordefinisjoner

en: Preprocessor Definitions
nb: Preprosessordefinisjoner

en: Preprocessor Keyword
nb: Nøkkelord for preprosessor

en: Primitive
nb: Primitiv

en: Primitives
nb: Primitiver

en: Print Footer
nb: Skriv ut bunntekst

en: Print Header
nb: Skriv ut topptekst

en: Print Line Numbers
nb: Skriv ut linjenummer

en: Property Names
nb: Navn på egenskaper

en: Pseudo Variables
nb: Pseudovariabler

en: Punctuator
nb: Stopptegn

en: Punctuators
nb: Stopptegn

en: RPM Variable
nb: RPM-variabel

en: RPM spec
nb: RPM-spec

en: Read/Write
nb: Les/skriv

en: Redirection
nb: Omdirigering

en: RegExp Variables
nb: RegExp-variabler

en: Removed line
nb: Fjernet linje

en: Reserved Class
nb: Reservert klasse

en: Reserved Constant
nb: Reservert konstant

en: SQL Statements
nb: SQL-uttrykk

en: SQL*Plus At Sign
nb: SQL*Plus og-tegn

en: SQL*Plus Commands
nb: SQL*Plus-kommandoer

en: SQL*Plus Double At Sign
nb: SQL*Plus dobbelt og-tegn

en: SQL*Plus Slash
nb: SQL*Plus skråstrek

en: SQL/DS and DB2 Datatypes
nb: SQL/DS- og DB2-datatyper

en: Scripts
nb: Skript

en: Section
nb: Del

en: Sectional
nb: Seksjonell

en: Sectioning
nb: Seksjonering

en: Selector Grammar
nb: Gramatikk for utvelger

en: Selector Pseudo Classes
nb: Pseudoklasser for utvelger

en: Selector Pseudo Elements
nb: Pseudoelementer for utvelger

en: Show Line Markers
nb: Vis linjemarkører

en: Show Line Numbers
nb: Vis linjenummer

en: Show Right Margin
nb: Vis høyre marg

en: Single Quoted String
nb: Enkeltsitert streng

en: Size Clause
nb: Størrelsesklausul

en: Source Buffer
nb: Kildekodebuffer

en: Sources
nb: Kildekode

en: Spec Macro
nb: Spec-makro

en: Special Targets
nb: Spesialmål

en: Special Tokens
nb: Spesialtegn

en: Special case
nb: Spesialtilfelle

en: Specials
nb: Spesialtegn

en: Standard Key
nb: Standard nøkkel

en: State
nb: Tilstand

en: String
nb: Streng

en: String 2
nb: Streng 2

en: String Literal
nb: Tekstliteral

en: String2
nb: Streng2

en: String3
nb: Streng3

en: Structural Elements
nb: Strukturelle elementer

en: Structural Elements 2
nb: Strukturelle elementer 2

en: Switch
nb: Bryter

en: Symbols
nb: Symboler

en: Tabs Width
nb: Tabulatorbredde

en: Tag
nb: Merke

en: Tag ID
nb: Merke-ID

en: Tag style
nb: Stil for merke

en: Targets
nb: Mål

en: Text Literals
nb: Tekstbokstaver

en: The style associated with the source tag
nb: Stil assosiert med kildentaggen

en: Transparency of the margin line
nb: Gjennomsiktighet for marg

en: Transparency of the margin overlay
nb: Gjennomsiktighet for overliggende marg

en: True And False
nb: Sann og usann

en: True and False
nb: Sann og usann

en: Type or Constructor
nb: Type eller konstruktør

en: Type, Class and Object Keywords
nb: Nøkkelord for type, klasse og objekt

en: Types
nb: Typer

en: Unicode Character Reference
nb: Unicode tegnreferanse

en: Unicode Escape Sequence
nb: Unicode «escape»-sekvens

en: Unicode Range
nb: Unicode-område

en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: Use smart home/end
nb: Bruk smart home/end

en: Variable
nb: Variabel

en: Variable1
nb: Variabel1

en: Variable2
nb: Variabel2

en: Variables
nb: Variabler

en: Whether to check and highlight matching brackets
nb: Om like klammer skal kontrolleres og markeres med farge

en: Whether to display line marker pixbufs
nb: Om bilder skal vises for linjemarkører

en: Whether to display line numbers
nb: Om linjenummer skal vises

en: Whether to display the right margin
nb: Om høyre marg skal vises

en: Whether to draw the right margin overlay
nb: Om høyre overliggende marg skal tegnes

en: Whether to enable auto indentation
nb: Om automatisk innrykk skal aktiveres

en: Whether to highlight syntax in the buffer
nb: Om syntaksen i bufferen skal markeres med farger

en: Whether to highlight the current line
nb: Om aktiv linje skal utheves

en: Whether to indent the selected text when the tab key is pressed
nb: Om valgt tekst skal rykkes inn når tabulatortasten trykkes ned

en: Whether to insert spaces instead of tabs
nb: Om mellomrom skal settes inn i stedet for tabulator

en: Whether to print a footer in each page
nb: Om en bunntekst skal skrives ut på hver side

en: Whether to print a header in each page
nb: Om en topptekst skal skrives ut på hver side

en: Whether to print the document with highlighted syntax
nb: Om dokumentet skal skrives ut med fargemarkert syntaks

en: Width in equivalent space characters of tabs
nb: Bredde i tilsvarende antall mellomrom som tabulatorer

en: Word Operators
nb: Ord-operatorer

en: Word wrapping mode
nb: Ordbrytningsmodus

en: Wrap Mode
nb: Brytningsmodus

en: XML Functions
nb: XML-funksjoner

en: gettext translation
nb: gettext-oversettelse
