gtksourceview - en to sk translation catalogue (281 entries)

en: '#if 0' Comment
sk: Komentár typu '#if 0'

en: ANSI Datatypes
sk: Dátové typy ANSI

en: ANSI Reserved Words
sk: Rezervované slová ANSI

en: Added line
sk: Pridaný riadok

en: Aggregate Functions
sk: Súčtové funkcie

en: Analytic Functions
sk: Analytické funkcie

en: Array Operators
sk: Operátory poľa

en: Assignment Operator
sk: Operátor priradenia

en: At Rules
sk: At pravidlá

en: Attribute Definitions
sk: Definície vlastností

en: Attribute Value Delimiters
sk: Oddeľovače hodnôt vlastností

en: Attributes
sk: Vlastnosti

en: Auto Indentation
sk: Automatické odsadzovanie

en: Backtick String
sk: Reťazec v opačných apostrofoch

en: Base-N Integer
sk: Celé číslo v sústave N

en: Bash Line Comment
sk: Riadkový komentár bash

en: Binary Number
sk: Dvojkové číslo

en: Block Comment
sk: Blokový komentár

en: Block Comment 1
sk: Blokový komentár 1

en: Block Comment 2
sk: Blokový komentár 2

en: Boolean Bitwise Operators
sk: Boolovské bitové operátory

en: Boolean Value
sk: Logická hodnota

en: Built-in Commands
sk: Vstavané príkazy

en: Builtin Functions
sk: Vstavané funkcie

en: Builtin Types
sk: Vstavané typy

en: Builtin Values
sk: Vstavané hodnoty

en: Builtins
sk: Vstavané

en: C Block Comment
sk: Blokový komentár C

en: C++ Line Comment
sk: Riadkový komentár C++

en: Case Insensitive Keyword
sk: Kľúčové slovo necitlivé na veľkosť písmen

en: Case Sensitive Keyword
sk: Kľúčové slovo citlivé na veľkosť písmen

en: Changed line
sk: Zmenený riadok

en: Character
sk: Znak

en: Character Constant
sk: Znaková konštanta

en: Character Functions Returning Character Values
sk: Znakové funkcie vracajúce znakové hodnoty

en: Character Functions Returning Number Values
sk: Znakové funkcie vracajúce číselné hodnoty

en: Characters
sk: Znaky

en: Check Brackets
sk: Kontrolovať zátvorky

en: Class Variables
sk: Premenné triedy

en: Closing Bracket
sk: Uzatváracia zátvorka

en: Collection Functions
sk: Zhromažďovacie funkcie

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment Environment
sk: Prostredie komentára

en: Common Commands
sk: Najčastejšie príkazy

en: Common Macro
sk: Spoločné makro

en: Conditions
sk: Podmienky

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: Configuration options for the print job
sk: Konfiguračné voľby pre tlačové úlohy

en: Constants
sk: Konštanty

en: Constructors
sk: Konštruktory

en: Conversion Functions
sk: Konverzné funkcie

en: Core Keywords
sk: Základné kľúčové slová

en: Core Types
sk: Základné typy

en: Data Mining Functions
sk: Funkcie na získavanie dát

en: Data Type
sk: Dátový typ

en: Datetime Functions
sk: Dátumové a časové funkcie

en: Decimal
sk: Desiatkové

en: Decimal Number
sk: Desiatkové číslo

en: Declarations
sk: Deklarácie

en: Default
sk: Predvolené

en: Definitions
sk: Definície

en: Delimiter
sk: Oddeľovač

en: Diff
sk: Rozdiely

en: Diff file
sk: Rozdielový súbor

en: Dimension
sk: Rozmer

en: Directives
sk: Direktívy

en: Double Quote String
sk: Reťazec ohraničený úvodzovkami

en: Double Quoted String
sk: Reťazec ohraničený úvodzovkami

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Encoding and Decoding Functions
sk: Funkcie kódovania a dekódovania

en: Entity
sk: Entita

en: Environment and Identifier Functions
sk: Funkcie prostredia a identifikácie

en: Error Handling
sk: Spracovanie chýb

en: Escape Character
sk: Špeciálny znak (escape)

en: Escaping character for syntax patterns
sk: Špeciálny znak (escape) pre vzory syntaxe

en: Exec Parameter
sk: Parameter vykonávania

en: File Attributes
sk: Vlastnosti súboru

en: First Open PHP Tag
sk: Prvá otvárajúca PHP značka

en: Floating Point
sk: S pohyblivou rádovou čiarkou

en: Floating Point Number
sk: Číslo s pohyblivou rádovou čiarkou

en: Floating-Point Number
sk: Číslo s pohyblivou rádovou čiarkou

en: Flow
sk: Tok

en: Flow Keywords
sk: Kľúčové slová toku

en: Font
sk: Písmo

en: Font Description
sk: Popis písma

en: Font description to use for the line numbers
sk: Popis písma, ktoré použiť pre čísla riadkov

en: Font to use for headers and footers (e.g. "Monospace 10")
sk: Písmo, ktoré použiť pre hlavičky a päty (napr. "Monospace 10")

en: Font to use for the document text (e.g. "Monospace 10")
sk: Písmo, ktoré použiť pre text dokumentu (napr. "Monospace 10")

en: Format
sk: Formát

en: Formatting
sk: Formátovanie

en: Function
sk: Funkcia

en: Function Call
sk: Volanie funkcie

en: Functions
sk: Funkcie

en: Functions and Function Modifiers
sk: Funkcie a modifikátory funkcií

en: Future Reserved Words
sk: Budúce rezervované slová

en: Gates
sk: Hradlá

en: General Comparison Functions
sk: Všeobecné porovnávacie funkcie

en: General Format
sk: Všeobecný formát

en: Generated Content
sk: Generovaný obsah

en: Global Functions
sk: Globálne funkcie

en: Global Properties
sk: Globálne vlastnosti

en: Global Variables
sk: Globálne premenné

en: GnomeFont name to use for the document text (deprecated)
sk: GnomeFont názov písma, ktoré použiť pre text dokumentu (zastaralé)

en: GnomeFont name to use for the header and footer (deprecated)
sk: GnomeFont názov písma, ktoré použiť pre hlavičku a pätu (zastaralé)

en: GnomeFont name to use for the line numbers (deprecated)
sk: GnomeFont názov písma, ktoré použiť pre čísla riadkov (zastaralé)

en: Group
sk: Skupina

en: GtkSourceBuffer object to print
sk: GtkSourceBuffer objekt na tlač

en: HOME and END keys move to first/last non whitespace characters on line before going to the start/end of the line
sk: Klávesy HOME a END presunú na prvý/posledný znak riadku, ktorý nie je medzerou, a až potom na začiatok/koniec riadku

en: HTML Block
sk: Blok HTML

en: Header and Footer Font
sk: Písmo hlavičky a päty

en: Header and Footer Font Description
sk: Popis písma hlavičky a päty

en: Hex Number
sk: Šestnástkové číslo

en: Hexadecimal
sk: Šestnástkový

en: Hexadecimal Color
sk: Šestnástková farba

en: Hexadecimal Number
sk: Šestnástkové číslo

en: Hierarchical Function
sk: Hierarchické funkcie

en: Highlight
sk: Zvýraznenie

en: Highlight current line
sk: Zvýrazniť aktuálny riadok

en: ID used to refer to the source tag
sk: ID použité na odkaz do značky zdroja

en: Importance Modifier
sk: Modifikátor závažnosti

en: Include
sk: Vložiť

en: Include Directive
sk: Direktíva vloženia

en: Include/Pragma
sk: Vloženie/pragma

en: Indexing
sk: Indexovanie

en: Input/Output
sk: Vstup/výstup

en: Insert Spaces Instead of Tabs
sk: Vložiť medzery namiesto tabulátorov

en: Instance Variables
sk: Premenné inštancií

en: Integer
sk: Celé číslo

en: Integer Literals
sk: Celočíselné literály

en: Integer Number
sk: Celé číslo

en: Interval of printed line numbers (0 means no numbers)
sk: Interval tlačených čísel riadkov (0 znamená, že čísla riadkov nebudú tlačené)

en: Intrinsics
sk: Vnútorné

en: Keysymbol
sk: Kľúčový symbol

en: Keysymbols
sk: Kľúčové symboly

en: Keyword
sk: Kľúčové slovo

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Keywords Defined by Macros
sk: Kľúčové slová definované makrami

en: Known Property Values
sk: Hodnoty známych vlastností

en: Language
sk: Jazyk

en: Language object to get highlighting patterns from
sk: Jazykový objekt, z ktorého získať vzory pre zvýraznenie syntaxe

en: Language specification directories
sk: Adresár špecifikácií jazykov

en: Large Object Functions
sk: Funkcie veľkých objektov

en: Line Comment
sk: Riadkový komentár

en: Line Comment 2
sk: Riadkový komentár 2

en: List of directories where the language specification files (.lang) are located
sk: Zoznam adresárov, kde sa nachádzajú súbory špecifikácií jazykov (.lang)

en: Literals
sk: Literály

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Loop, Flow, and Exceptions Keywords
sk: Kľúčové slová slučky, toku a výnimiek

en: Macro Parameters
sk: Parametere makra

en: Macros
sk: Makrá

en: Margin position
sk: Pozícia okraja

en: Markup
sk: Značka

en: Markup (block)
sk: Označenie (blok)

en: Markup (inline)
sk: Označenie (v riadku)

en: Math
sk: Matematika

en: Math Operators
sk: Matematické operátory

en: Math Value Properties
sk: Vlastnosti matematickej hodnoty

en: Maximum Undo Levels
sk: Maximálny počet úrovní vrátenia späť

en: Memory
sk: Pamäť

en: Method Call
sk: Volanie metódy

en: Model Functions
sk: Modelové funkcie

en: Modifiers
sk: Modifikátory

en: Module Handler
sk: Ovládač modulu

en: Module Handlers
sk: Ovládače modulov

en: Most Used Commands
sk: Najčastejšie používané príkazy

en: Multiline Comment
sk: Viacriadkový komentár

en: Multiline String
sk: Viacriadkový reťazec

en: Multiline String 2
sk: Viacriadkový reťazec 2

en: NLS Character Functions
sk: Funkcie NLS znakov

en: NULL-Related Functions
sk: Funkcie na prácu s NULL

en: Non Standard Key
sk: Neštandardný kľúč

en: Null
sk: Neplatný

en: Number
sk: Číslo

en: Number Literals
sk: Číselné literály

en: Number of undo levels for the buffer
sk: Počet úrovní vrátenia späť pre vyrovnávaciu pamäť

en: Numbers Font
sk: Písmo čísel

en: Numeric
sk: Číselný

en: Numeric Functions
sk: Číselné funkcie

en: Object Functions
sk: Objektové funkcie

en: Object Properties
sk: Vlastnosti objektu

en: Object Reference Functions
sk: Funkcie odkazov objektov

en: Objects
sk: Objekty

en: Octal Number
sk: Osmičkové číslo

en: Old Style Comment
sk: Komentár starého typu

en: Operators
sk: Operátory

en: Oracle Built-in Datatypes
sk: Vstavané dátové typy Oracle

en: Oracle Reserved Words
sk: Rezervované slová Oracle

en: Oracle-Supplied Types
sk: Typy dodané Oracle

en: Others
sk: Ostatné

en: Others 2
sk: Ostatné 2

en: Others 3
sk: Ostatné 3

en: Position of the right margin
sk: Pozícia pravého okraja

en: Preprocessor
sk: Preprocesor

en: Preprocessor Defines
sk: Definície preprocesora

en: Preprocessor Definitions
sk: Definície preprocesora

en: Preprocessor Keywords
sk: Kľúčové slová preprocesora

en: Primitives
sk: Primitívy

en: Print Footer
sk: Tlačiť pätu

en: Print Header
sk: Tlačiť hlavičku

en: Print Line Numbers
sk: Tlačiť čísla riadkov

en: Property Names
sk: Názvy vlastností

en: Pseudo Variables
sk: Pseudopremenné

en: Punctuators
sk: Interpunkčné znamienka

en: Read/Write
sk: Čítanie/zápis

en: Redirections
sk: Presmerovania

en: RegExp Variables
sk: Premenné regulárneho výrazu

en: Regular Expression
sk: Regulárny výraz

en: Regular Expression 2
sk: Regulárny výraz 2

en: Removed line
sk: Odstránený riadok

en: Reserved Class
sk: Rezervovaná trieda

en: Reserved Constant
sk: Rezervovaná konštanta

en: SQL Statements
sk: SQL riadky

en: SQL*Plus At Sign
sk: SQL*Plus Znak At

en: SQL*Plus Commands
sk: SQL*Plus Príkazy

en: SQL*Plus Double At Sign
sk: SQL*Plus Dvojitý znak At

en: SQL*Plus Slash
sk: SQL*Plus Lomka

en: SQL/DS and DB2 Datatypes
sk: SQL/DS a DB2 dátové typy

en: Scripts
sk: Skripty

en: Sectional
sk: Sektorový

en: Sectioning
sk: Sektorovanie

en: Selector Grammar
sk: Výber gramatiky

en: Selector Pseudo Classes
sk: Výber pseudotried

en: Selector Pseudo Elements
sk: Výber pseudoelementov

en: Self
sk: Vlastný

en: Show Line Markers
sk: Zobraziť návestia riadkov

en: Show Line Numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: Show Right Margin
sk: Zobraziť pravý okraj

en: Single Quote String
sk: Reťazec ohraničený apostrofmi

en: Single Quoted String
sk: Reťazec ohraničený apostrofmi

en: Size Clause
sk: Klauzula size

en: Source Buffer
sk: Zdrojová vyrovnávacia pamäť

en: Sources
sk: Zdroje

en: Special Targets
sk: Špeciálne ciele

en: Special case
sk: Špeciálny prípad

en: Specials
sk: Zvláštnosti

en: Standard Key
sk: Štandardný kľúč

en: State
sk: Stav

en: String
sk: Reťazec

en: String 2
sk: Reťazec 2

en: String2
sk: Reťazec2

en: String3
sk: Reťazec3

en: Tabs Width
sk: Šírka tabulátora

en: Tag
sk: Značka

en: Tag ID
sk: ID značky

en: Tag style
sk: Štýl značky

en: Tags
sk: Značky

en: Targets
sk: Ciele

en: Text Literals
sk: Textové literály

en: The style associated with the source tag
sk: Štýl priradený k značke zdroja

en: True And False
sk: Pravda a nepravda

en: True and False
sk: Pravda a nepravda

en: Type
sk: Typ

en: Type or Constructor
sk: Typ alebo konštruktor

en: Type, Class and Object Keywords
sk: Kľúčové slová typov, tried a objektov

en: Types
sk: Typy

en: Unicode Character Reference
sk: Odkaz znaku Unicode

en: Unicode Escape Sequence
sk: Špeciálna (escape) sekvencia Unicode

en: Unicode Range
sk: Rozsah Unicode

en: Unlimited
sk: Bez obmedzenia

en: Use smart home/end
sk: Požiť inteligentné home/end

en: Variable
sk: Premenná

en: Variable1
sk: Premenná1

en: Variable2
sk: Premenná2

en: Variables
sk: Premenné

en: Whether to check and highlight matching brackets
sk: Či kontrolovať a zvýrazniť zodpovedajúce zátvorky

en: Whether to display line marker pixbufs
sk: Či zobraziť obrázky navestí riadkov

en: Whether to display line numbers
sk: Či zobraziť čísla riadkov

en: Whether to display the right margin
sk: Či zobraziť pravý okraj

en: Whether to enable auto indentation
sk: Či povoliť automatické odsadzovanie

en: Whether to highlight syntax in the buffer
sk: Či zvýrazniť syntax vo vyrovnávacej pamäti

en: Whether to highlight the current line
sk: Či zvýrazniť aktuálny riadok

en: Whether to insert spaces instead of tabs
sk: Či vložiť medzery namiesto tabulátorov

en: Whether to print a footer in each page
sk: Či tlačiť pätu na každej strane

en: Whether to print a header in each page
sk: Či tlačiť hlavičku na každej strane

en: Whether to print the document with highlighted syntax
sk: Či vytlačiť dokument so zvýraznenou syntaxou

en: Width in equivalent space characters of tabs
sk: Šírka tabulátora ekvivalentná v počte medzier

en: Word Operators
sk: Operátory slova

en: Word wrapping mode
sk: Režim zalamovania riadkov

en: Wrap Mode
sk: Režim zalamovania

en: XML Functions
sk: XML funkcie

en: gettext translation
sk: preklad gettext
