gtksourceview - en to sr translation catalogue (312 entries)

en: '#if 0' Comment
sr: „#if 0“ примедба

en: ANSI Datatypes
sr: АНСИ типови података

en: ANSI Reserved Words
sr: АНСИ резервисане речи

en: Ada
sr: Ада

en: Added line
sr: Додата линија

en: Aggregate Functions
sr: Допунске функције

en: Analytic Functions
sr: Аналитичке функције

en: Array Operators
sr: Оператори низова

en: Assignment Operator
sr: Оператор доделе

en: At Rules
sr: @ правила

en: Attribute
sr: Особине

en: Attribute Definitions
sr: Дефиниције атрибута

en: Attribute Value Delimiters
sr: Раздвајачи вредности атрибута

en: Auto Indentation
sr: Само-увлачење

en: Backtick String
sr: Извршна ниска

en: Base-N Integer
sr: Цео број у основи N

en: Bash Line Comment
sr: Примедба за Bash

en: Binary Number
sr: Бинарни број

en: Block Comment
sr: Примедба у блоку

en: Block Comment 1
sr: Примедба у блоку 1

en: Block Comment 2
sr: Примедба у блоку 2

en: Boolean Bitwise Operators
sr: Истинитосни битовни оператори

en: Boolean Value
sr: Истинитосна вредност

en: Built-in Command
sr: Уграђена наредба

en: Builtin Functions
sr: Уграђене функције

en: Builtin Types
sr: Уграђени типови

en: Builtin Values
sr: Уграђене вредности

en: Builtins
sr: Уграђено

en: C Block Comment
sr: Примедба C језика у блоку

en: C++ Line Comment
sr: C++ примедба од једног реда

en: Case Insensitive Keyword
sr: Кључна реч независна од величине слова

en: Case Sensitive Keyword
sr: Кључна реч зависна од величине слова

en: ChangeLog
sr: Дневник промена

en: Changed line
sr: Измењена линија

en: Character
sr: Знак

en: Character Constant
sr: Знаковна константа

en: Character Functions Returning Character Values
sr: Знаковне функције које враћају знаковне вредности

en: Character Functions Returning Number Values
sr: Знаковне функције које враћају бројевне вредности

en: Characters
sr: Знакови

en: Check Brackets
sr: Провери заграде

en: Class Variables
sr: Променљиве класе

en: Closing Bracket
sr: Затворена заграда

en: Collection Functions
sr: Функције за скупове

en: Color to use for drawing the margin overlay
sr: Боја која се користи за исцртавање пребачаја маргине

en: Color to use for the right margin line
sr: Боја која се користи за линију десне маргине

en: Command
sr: Наредба

en: Comment
sr: Примедба

en: Comment Environment
sr: Окружење за примедбе

en: Common Command
sr: Најчешћа наредба

en: Common Macro
sr: Заједнички макро

en: Conditions
sr: Услови

en: Configuration
sr: Подешавање

en: Configuration options for the print job
sr: Подешавање опција за штампу

en: Constants
sr: Константе

en: Constructors
sr: Конструктори

en: Conversion Functions
sr: Функције за претварање

en: Core Keywords
sr: Основне кључне речи

en: Core Types
sr: Основни типови

en: DTD
sr: ДТД

en: Data Mining Functions
sr: Функције за бунарење података

en: Data Type
sr: Тип података

en: Date
sr: Датум

en: Datetime Functions
sr: Функције за време и датум

en: Decimal
sr: Децимални

en: Decimal Number
sr: Декадни број

en: Declarations
sr: Декларације

en: Default
sr: Подразумевано

en: Definitions
sr: Дефиниције

en: Delimiter
sr: Раздвајач

en: Diff
sr: Разлике (Diff)

en: Diff file
sr: Датотека са разликама

en: Dimension
sr: Димензије

en: Directives
sr: Директиве

en: Double Quoted String
sr: Ниска у двоструким наводницима

en: Email
sr: Е-пошта

en: Encoding
sr: Кодирање

en: Encoding and Decoding Functions
sr: Функције за кодирање и декодирање

en: Entity
sr: Ентитет

en: Environment and Identifier Functions
sr: Функције за окружење и идентификаторе

en: Error Handling
sr: Баратање грешкама

en: Escape Character
sr: Знак за истицање

en: Escaping character for syntax patterns
sr: Знак којим се истичу шаблони синтаксе

en: Exec Parameter
sr: Параметар Exec

en: File
sr: Датотека

en: File Attributes
sr: Особине датотеке

en: First Open PHP Tag
sr: Прва отворена ПХП ознака

en: Floating Point
sr: Број у покретном зарезу

en: Floating Point Number
sr: Број у покретном зарезу

en: Floating-Point Number
sr: Број у покретном зарезу

en: Flow
sr: Ток

en: Flow Keywords
sr: Кључне речи за контролу ток

en: Font
sr: Словни лик

en: Font Description
sr: Опис словног лика

en: Font description to use for the line numbers
sr: Опис словног лика који се користи за бројеве редова

en: Font to use for headers and footers (e.g. "Monospace 10")
sr: Име словног лика који се користи за заглавље и подножје (нпр. „Monospace 10“)

en: Font to use for the document text (e.g. "Monospace 10")
sr: Име словног лика који се користи за садржај документа (нпр. „Monospace 10“)

en: Format
sr: Формат

en: Formatting
sr: Форматирање

en: Fortran 95
sr: Фортран 95

en: Function
sr: Функција

en: Function Call
sr: Позив функције

en: Functions
sr: Функције

en: Functions and Function Modifiers
sr: Функције и измењивачи функција

en: Future Reserved Words
sr: Резервисане речи за будућност

en: Gates
sr: Улази

en: General Comparison Functions
sr: Опште функције за поређење

en: General Format
sr: Општи облик

en: Generated Content
sr: Генерисани садржај

en: Global Functions
sr: Опште функције

en: Global Properties
sr: Опште променљиве

en: Global Variables
sr: Опште променљиве

en: GnomeFont name to use for the document text (deprecated)
sr: Име словног лика који се користи за садржај документа (превазиђено)

en: GnomeFont name to use for the header and footer (deprecated)
sr: Име словног лика који се користи за заглавље и подножје (превазиђено)

en: GnomeFont name to use for the line numbers (deprecated)
sr: Име словног лика који се користи за бројеве редова (превазиђено)

en: Group
sr: Група

en: GtkSourceBuffer object to print
sr: Који GtkSourceBuffer објекат се штампа

en: HOME and END keys move to first/last non whitespace characters on line before going to the start/end of the line
sr: HOME и END тастери премештају на први/последњи непразан знак у линији пре него што пребаце на почетак/крај линије

en: HTML Block
sr: ХТМЛ блок

en: Haskell
sr: Хаскел

en: Header and Footer Font
sr: Словни лик заглавља и подножја

en: Header and Footer Font Description
sr: Опис словног лика заглавља и подножја

en: Hex Number
sr: Хексадекадни број

en: Hexadecimal
sr: Хексадекадни

en: Hexadecimal Color
sr: Хексадекадна боја

en: Hexadecimal Number
sr: Хексадекадни број

en: Hierarchical Function
sr: Хијерархијске функције

en: Highlight
sr: Истицање

en: Highlight current line
sr: Истичи текући ред

en: ID used to refer to the source tag
sr: ИБ којим се позива изворна ознака

en: Importance Modifier
sr: Измењивач важности

en: Include
sr: Укључивање

en: Include Directive
sr: Наредба за укључивање

en: Indexing
sr: Индексирање

en: Input/Output
sr: Улаз/излаз

en: Insert Spaces Instead of Tabs
sr: Убаци размаке уместо табулатора

en: Instance Variables
sr: Променљиве инстанце

en: Integer
sr: Цео број

en: Integer Literals
sr: Цели бројеви

en: Integer Number
sr: Цео број

en: Interval of printed line numbers (0 means no numbers)
sr: Размак штампаних бројева редова (0 означава да нема бројева)

en: Intrinsics
sr: Унутрашњи

en: Java
sr: Јава

en: JavaScript
sr: ЈаваСкрипт

en: Keysymbol
sr: Кључни симбол

en: Keyword
sr: Кључна реч

en: Keywords
sr: Кључне речи

en: Keywords Defined by Macros
sr: Кључне речи које дефинишу макрои

en: Known Property Values
sr: Познате вредности особина

en: LaTeX
sr: ЛаТеХ

en: Language
sr: Језик

en: Language object to get highlighting patterns from
sr: Објекат језика из којег се извлаче шаблони за истицање

en: Language specification directories
sr: Директоријуми са дефиницијама језика

en: Large Object Functions
sr: Функције за велике објекте

en: Line Comment
sr: Примедба од једног реда

en: Line Comment 2
sr: Примедба од једног реда 2

en: List of directories where the language specification files (.lang) are located
sr: Списак директоријума у којима се налазе датотеке са дефиницијама језика (.lang)

en: Literals
sr: Дословни

en: Location
sr: Место

en: Loop, Flow, and Exceptions Keywords
sr: Кључне речи за циклусе, ток и изузетке

en: Lua
sr: Луа

en: Macro Parameters
sr: Параметри макроа

en: Macros
sr: Макрои

en: Margin Line Alpha
sr: Алфа линије маргине

en: Margin Line Color
sr: Боја линије маргине

en: Margin Overlay Alpha
sr: Алфа пребалаја маргине

en: Margin Overlay Color
sr: Боја пребачаја маргине

en: Margin Overlay Toggle
sr: Прекидач пребачаја маргине

en: Margin position
sr: Позиција маргине

en: Marker
sr: Обележивач

en: Markup
sr: Означавање

en: Markup (block)
sr: Ознаке (блокови)

en: Markup (inline)
sr: Ознаке (угњеждене)

en: Math
sr: Математика

en: Math Operators
sr: Математички оператори

en: Math Value Properties
sr: Особине математичких вредности

en: Maximum Undo Levels
sr: Дозвољени број поништавања

en: Memory
sr: Меморија

en: Method Call
sr: Позив методе

en: Model Functions
sr: Функције модела

en: Modifiers
sr: Измењивачи

en: Module Handler
sr: Руковаоц модулом

en: Module Handlers
sr: Руковаоци модулима

en: Multiline Comment
sr: Примедба од више редова

en: Multiline Double Quoted String
sr: Вишелинијска ниска у двоструким наводницима

en: Multiline Single Quoted String
sr: Вишелинијска ниска у једноструким наводницима

en: Multiline String
sr: Вишелинијска ниска

en: Multiline String 2
sr: Вишелинијска ниска 2

en: NLS Character Functions
sr: Функције за језичке знаке

en: NULL-Related Functions
sr: Функције за NULL

en: Non Standard Key
sr: Нестандардни тастер

en: Null
sr: Ништа

en: Number
sr: Број

en: Number Literals
sr: Бројеви

en: Number of undo levels for the buffer
sr: Дозвољени број поништавања за бафер

en: Numbers Font
sr: Словни лик за бројеве

en: Numeric
sr: Бројне вредности

en: Numeric Functions
sr: Бројевне функције

en: Object Functions
sr: Функције за објекте

en: Object Properties
sr: Особине објеката

en: Object Reference Functions
sr: Функције за позивање објеката

en: Objects
sr: Објекти

en: Octal Number
sr: Октални број

en: Octave
sr: Октава

en: Old Style Comment
sr: Примедба у старом стилу

en: Operator
sr: Оператор

en: Operators
sr: Оператори

en: Oracle Built-in Datatypes
sr: Уграђени Ораклови типови података

en: Oracle Reserved Words
sr: Резервисане речи Оракла

en: Oracle-Supplied Types
sr: Уграђени Ораклови типови података

en: Others
sr: Остало

en: Others 2
sr: Остало 2

en: Others 3
sr: Остало 3

en: PHP
sr: ПХП

en: Pascal
sr: Паскал

en: Perl
sr: Перл

en: Position of the right margin
sr: Позиција десне маргине

en: Preprocessor
sr: Препроцесор

en: Preprocessor Defines
sr: Дефиниције за препроцесор

en: Preprocessor Definition
sr: Дефиниција препроцесора

en: Preprocessor Definitions
sr: Дефиниције помоћу препроцесора

en: Preprocessor Keyword
sr: Кључне речи препроцесора

en: Primitives
sr: Примитиве

en: Print Footer
sr: Штампај подножје

en: Print Header
sr: Штампај заглавље

en: Print Line Numbers
sr: Штампај бројеве редова

en: Property Names
sr: Имена особина

en: Pseudo Variables
sr: Псеудо-променљиве

en: Punctuator
sr: Интерпункција

en: Punctuators
sr: Интерпункција

en: Python
sr: Питон

en: Read/Write
sr: Читање/упис

en: Redirection
sr: Преусмеравања

en: RegExp Variables
sr: Променљиве рег. из.

en: Removed line
sr: Уклоњена линија

en: Reserved Class
sr: Резервисана класа

en: Reserved Constant
sr: Резервисана константа

en: Ruby
sr: Руби

en: SQL Statements
sr: SQL изрази

en: SQL*Plus At Sign
sr: SQL*Plus „на“ знак

en: SQL*Plus Commands
sr: SQL*Plus наредбе

en: SQL*Plus Double At Sign
sr: SQL*Plus двоструки „на“ знак

en: SQL*Plus Slash
sr: SQL*Plus коса црта

en: SQL/DS and DB2 Datatypes
sr: SQL/DS и DB2 типови података

en: Scheme
sr: Схема

en: Scripts
sr: Скрипте

en: Sectional
sr: По одељцима

en: Sectioning
sr: Одељци

en: Selector Grammar
sr: Граматика избирача

en: Selector Pseudo Classes
sr: Псеудо-класе избирача

en: Selector Pseudo Elements
sr: Псеудо-елементи избирача

en: Show Line Markers
sr: Прикажи ознаке линија

en: Show Line Numbers
sr: Прикажи бројеве линија

en: Show Right Margin
sr: Прикажи десну маргину

en: Single Quoted String
sr: Ниска у једноструким наводницима

en: Size Clause
sr: Ознака величине

en: Source Buffer
sr: Бафер са изворним кодом

en: Sources
sr: Извори

en: Special Targets
sr: Нарочити мете

en: Special case
sr: Нарочити случај

en: Specials
sr: Нарочито

en: Standard Key
sr: Стандардни тастер

en: State
sr: Стање

en: String
sr: Ниска

en: String 2
sr: Ниска 2

en: String2
sr: Ниска2

en: String3
sr: Ниска3

en: Symbols
sr: Симболи

en: Tabs Width
sr: Ширина табулатора

en: Tag
sr: Ознака

en: Tag ID
sr: ИБ ознаке

en: Tag style
sr: Стил ознаке

en: Targets
sr: Мете

en: Texinfo
sr: Техинфо

en: Text Literals
sr: Текст

en: The style associated with the source tag
sr: Стил везан за изворну ознаку

en: Transparency of the margin line
sr: Провидност линије маргине

en: Transparency of the margin overlay
sr: Провидност пребачаја маргине

en: True And False
sr: Тачно и нетачно

en: True and False
sr: Тачно и нетачно

en: Type
sr: Тип

en: Type or Constructor
sr: Тип или конструктор

en: Type, Class and Object Keywords
sr: Кључне речи за типове, класе и објекте

en: Types
sr: Типови

en: Unicode Character Reference
sr: Позив на Уникод знак

en: Unicode Escape Sequence
sr: Низ за истицање Уникода

en: Unicode Range
sr: Опсег Уникода

en: Unlimited
sr: Неограничено

en: Use smart home/end
sr: Користи паметне Home/End

en: VB.NET
sr: ВБ.НЕТ

en: Variable
sr: Променљива

en: Variable1
sr: Променљива1

en: Variable2
sr: Променљива2

en: Variables
sr: Променљиве

en: Verilog
sr: Верилог

en: Whether to check and highlight matching brackets
sr: Да ли да проверава и истиче упарене заграде

en: Whether to display line marker pixbufs
sr: Да ли да прикаже слике (pixbuf) за ознаке линија

en: Whether to display line numbers
sr: Да ли да прикаже бројеве линија

en: Whether to display the right margin
sr: Да ли да прикаже десну маргину

en: Whether to draw the right margin overlay
sr: Да ли да исцртава пребачај десне маргине

en: Whether to enable auto indentation
sr: Да ли да укључи само-увлачење

en: Whether to highlight syntax in the buffer
sr: Да ли да истакне синтаксу при приказу

en: Whether to highlight the current line
sr: Да ли да истакне текући ред

en: Whether to insert spaces instead of tabs
sr: Да ли да умеће размаке уместо табулатора

en: Whether to print a footer in each page
sr: Да ли да штампа подножје на свакој страници

en: Whether to print a header in each page
sr: Да ли да штампа заглавље на свакој страници

en: Whether to print the document with highlighted syntax
sr: Да ли штампати документ са истакнутом синтаксом

en: Width in equivalent space characters of tabs
sr: Ширина табулатора као број обичних размака

en: Word Operators
sr: Оператори за речи

en: Word wrapping mode
sr: Начин прелома речи

en: Wrap Mode
sr: Начин прелома

en: XML Functions
sr: XML функције

en: gettext translation
sr: геттекст превод
